Renowacja powłok lakierniczych
Renowacja powłok lakierniczych zalecana jest w momencie, gdy na wierzchniej warstwie lakieru zaczynają pojawiać się różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak rysy, korozja czy zacieki lakiernicze. Zabieg renowacji jest również wskazany, gdy powłoka zaczyna blednąć, łuszczyć się i matowieć. Poprawnie wykonana renowacja powłok lakierniczych odświeża i znacząco poprawi wygląd samochodu, ogrodzenia, czy innej powierzchni. Zapewniamy, że zaplecze, którym dysponujemy, pozwala na to, by renowacja powłok lakierniczych mogła odbywać się w sposób profesjonalny i dokładny.
Renowacja powłok lakierniczych może ograniczyć się jedynie do działań powierzchownych, ale niekiedy niezbędna jest dogłębna ingerencja polegająca na wymianie pokrywy. Pomniejsze zabiegi stosowane są przeważ w odniesieniu do karoserii samochodowych oraz innych, lakierowanych elementów aut. Często bowiem lakier matowieje i traci swoje właściwości pod wpływem zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, takich jak mycie i polerownie. Silne detergenty, ale też zniszczenia natury mechanicznej, do których doprowadzić może korzystanie z myjni automatycznych, powodują utratę pierwotnych właściwości pokrywy lakierniczej. Wówczas wystarczyć może szybki i skuteczny lifting. Gorzej, jeśli lakier ma wyraźne zarysowania, odpęknięcia oraz bąble. W takich okolicznościach rekomenduje się usunięcie starej powłoki i nałożenie nowej. Gruntowana renowacja powłok lakierniczych jest bardziej pracochłonna, ale gwarantuje też lepsze i długotrwałe efekty.
Jak przebiega renowacja powłok lakierniczych?
Zabieg tego typu powinno poprzedzić dokładne oczyszczenie lakierowanej powierzchni. W wypadku szybkiego liftingu należy zetrzeć tłuste plamy i zabrudzenia oraz pył. W wypadku dogłębnej renowacji trzeba natomiast pozbyć się całej starej warstwy, po czym oczyścić powierzchnię z pyłu powstałego podczas ścierania. Tak przygotowaną powierzchnia może zostać pokryta nową warstwą lakieru, co zapewni jej niezbędną ochroną, wysoką estetykę oraz przedłużoną żywotność.